Přejít na obsah

Passat B8 2.0 biTDI DSG – trhání/cukání převodovky


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám problém s trháním/cukáním převodovky při přeřazování rychlostí. Níže popíšu podrobněji projevy problému. Děkuji za případné rady/poznatky.

Jedná se o Passat B8 2.0 biTDI DSG 7 st. 176kw, rok výroby 2015, převodovka DQ500, najeto 120 000 km, olej v převodovce měněný v 55 000 km a ve 110 000 km, rozvody dělané ve 110 000 km, výměna dvouhmotového setrvačníku proběhla ve 115 000 km.

Při rozjezdu na 1. rychlostní stupeň v režimu D s mírným plynem auto tak 2x – 3x cukne než se to chytne, přeřazení na 2. rychlostní stupeň pak téměř neznatelné. Následné řazení nahoru s tak polovičním plynem je poznat, přechody nejsou plynulé, dynamické. S autem to trochu trhne, zhoupne se – žádný zvukový projev. Je to daleko znatelnější s plným plynem – trhnutí při přeřazení nahoru. Co se týče podřazování v režimu D bez plynu při dojíždění na semafory – s autem to trhne a navíc je to doplněné o zvukový projev - cvaknutí / klepnutí / náraz kovových částí do sebe / přes zuby. Nejcitelnější je to při podřazování z 3 – 2 – 1. Podřazování při prudší akceleraci bez problémů. V režimu S jsou výše uvedené problémy daleko citelnější, zejména u podřazování bez plynu při dojíždění. Tam už je to znát a slyšet od 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1. S autem to trhne vždy, to cvaknutí není pokaždé, ale tak ze 70% ano. Jako kdyby se příliš rychle seply spojky. Diagnostika bez chyb. Parkuji vždy s ruční brzdou a auto hold nepoužívám.

Díky, Bobo.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo je online   0 Registrovaných uživatelů, 0 Anonymních, 2 Návštěvníci Zobrazit úplný seznam

    • Žádní registrovaní uživatelé nejsou momentálně online.
×
×
  • Vytvořit...