Přejít na obsah

Špatně řazení

Doporučené příspěvky

Zdravím.

mam VW passat b6 2005 2.0 TDI 104kw.
Dost dlouhý čas (cca 2 roky) bojuji s problémem který se pokouším co nejlépe opisat (časem se zhoršuje, teď to je už několik měsíců v podstatě stejně)

Po chvilce ježdění (10 min) začnem mít problém se zařazováním/vyřazováním 1 a R. (Cíze se to neděje hned a když auto nechám vychladnout alespoň na pár hodin, opět se to vrátí do normálu) Spojku mám na podlaze ale pořád tam ani jednu z výše zmíněných rychlostí neumím zařadit. Nepomahá-li spojku napumpuji vícekrát. Pomáhá ale když při stlačené spojce s řadicí pakou přejdu např. do 2 a pak do 1 a už to tam jak skočí.

Druhý příznak je, že když zastavím auto, mám tam 1 nebo R (při zatlačené spojce) neumím vyřadit rychlost. Slyším že auto je mírně v záběru i přesto, že spojka je na podlaze. Děje se to velmi náhodně, ale zdá se mi, že když je auto studené tak to nejprve nedělá - až po cca 10 min jízdy. A zlepší se to opět když jdu třeba po dálnici dlouho a neprořazuji. Rychlost musím tedy sílu vytáhnout při čem otáčky hned padnou. Stalo se mi ale už, že jsem musel vypnutý motor a tak vyřadit. Po vypnutí motoru mohu rychlost jednoduše vyřadit (i bez opětovného stlačení spojky).

Třetí příznak je, že se spojkový pedál při zařazení/vyřazení jakékoliv rychlosti nevrací nahoru zcela plynule. Občas se zasekne cca v polovině a pomaleji přijde do nejvyšší polohy. Je to dost nekonzistentně.

Doposud jsem dal udělat následovně:

- výměna oleje v převodovce

- výměna spojky, setrvačníku, malého pístu (slave cylindr)

- výměna hlavního pístu (master cylindr) při za spojkovým pedálem.

- výměna kapaliny v hydraulickém systému spojky (tím pádem asi i brzdového systému protože to má 1 rezervoár) - (kapalina ale nikde zřetelně neuniká)

Už jsem trochu zoufalý a mám chuť to prodat (s autem jsem ale vyrostl)

Rozmyslím, že by se ještě hadicky toho hydraulického systému by se mohly od teploty roztahovat a tam se ztrácí tlak. Alternativně se ještě něco stále zasekává ve spojce - něco, co mechanik nevyměnil (ale říkal, že vyměnil všechno).
Za mě musí být logicky chybí někde ve spojce. Protože cokoli by se dělo v převodovce, spojka to musí od kol odpojit a auto pro stlačené spojce nemůže být jednoduše v záběru.neni to mě psaní ale mám stejný problém,doufám ze to nevadí 😁

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Vytvořit...