Přejít na obsah

Hodnota auta (tabulková, zůstatková) – Jak určit?


Wolfsburg

Doporučené příspěvky

Jak spočítat zůstatkovou hodnotu auta? Což takhle použít nějakou kalkulačku zůstatkové hodnoty podle VIN čísla? Nebo je lepší napálit cenu odhadem? Máte s oceněním svého vozu vlastní zkušenost? Napište do komentářů pod příspěvkem.

Hlavní parametry, které rozhodují o ceně ojetého auta je samozřejmě jeho stav. Dále pak výrobce a model auta, typ paliva a najeté kilometry. Věk, výkon motoru, typ převodovky a karosérie mají také rozhodující vliv na konečnou cenu, kterou si můžete při prodeji vozu říct. 

Jak určit hodnotu auta online?

Na Slovensku se Ministerstvo financí pokusilo dát všechna tato kritéria do jednoho programu a srovnat to s nabídkou ojetých vozů. Výsledkem je skvělý projekt kalkulačka hodnoty automobilu (IFP), doporučuji vyzkoušet.

Využít můžete také další kalkulačky zůstatkové hodnoty vozů (uvádím níže). Jejich hlavní nevýhoda je nutnost vyplnit kontaktní údaje jako je mail, kam Vám údaje o konečné ceně pošlou. Spolu s tím se Vám budou pokoušet nabízet své služby. Je to však dobrý nástroj pro získání odhadu ceny z co nejvíce zdrojů. Zapomenout byste neměli ani na filtr totožných vozů jako je ten Váš na sauto.cz.

Zůstatková hodnota auta.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
×
×
  • Vytvořit...