Přejít na obsah

VW: Interval výměny rozvodů – Kdy?

Doporučené příspěvky

U jakých motorů a po kolika kilometrech či letech je potřeba měnit rozvody o vozů Volkswagen? Které vozy mají rozvodový řemen držák a u kterých hrozí prasknutí? Přidávejte své zkušenosti s cenou za výměnu rozvodového řemenu v servisech. Pomůžete tím ostatním majitelům VW. Díky

Pokusím se zde dát na jednu hromadu všechny dostupné informace:

• U Tourana první generace s motorem 2.0 TDI 100 kW je předepsaný interval výměny rozvodů: 90.000 km nebo po 5ti letech
    • v některých servisních knížkách je 120.000 km nebo po 5ti letech
  • Ceny za výměnu u VW Bora 1.9 TDI 85 kW je přibližně 8.000 Kč (řemen, kladky, pumpa)
  • Cena za výměnu rozvodů u Tourana (napínací kladka, vodící kladky, vodní čerpadlo, rozvodový řemen a drážkový řemen) byl v normálním servisu 9.000 Kč

Vždy však záleží na tom jak moc si troufnete Vy sami. U vozů po roce výroby 2014 je již riziko minimální.

Jak vyměnit rozvody u VW? (návody)

Odkaz ke komentáři
  • 2 weeks later...

Tak rozvody jsou hotové, cena necelých 8500,-Kč   Použita sada INA včeně vodní pumpy.

Ty přítlačné rolny byly po 212 000km totálně vymlácené, řemen nevypadal zase tak špatně, jinak se mi zdá, že teď auto jde trochu líp do otáček, ale možná je to jen pocit.

Za 2 měsíce mě čeká technická, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
V 6. 3. 2020 at 11:20, PeťaŠ napsal:

Tak rozvody jsou hotové, cena necelých 8500,-Kč   Použita sada INA včetně vodní pumpy.

Ty přítlačné rolny byly po 212 000 km totálně vymlácené, řemen nevypadal zase tak špatně, jinak se mi zdá, že teď auto jde trochu líp do otáček, ale možná je to jen pocit.

Za 2 měsíce mě čeká technická, tak uvidíme...

To je slušná cena, tak ať jezdí! Na otáčky by rozvody mít vliv mohli...

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Vytvořit...