Přejít na obsah

Chyba P2002 (filtr pevných částic)


Milan

Doporučené příspěvky

Zdravím přátelé, potřeboval bych radu, Diagnostika.

Píše to chybu p2002 filtr pevných částic chybná funkce.
Auto má nový dpf i snímač dif tlaku, teplotní snímače ve výfuku všechny ukazují jak mají, regenerace se nespustí automaticky,po každých ujeti 500 km tvrdý nouzák a chyba nelze vymazat až po přizpůsobení dpf,nucena regenerace se spustí přes PC(regenerační jízda). Při měření osciloskopem výstupní napětí že snímače dif tlaku takže 0.6v. kdybyste měl někdo typ na co se zaměřit budu rád,dle mého vše funguje jak má ale vrta mi hlavou proč si to RJ motoru nespustí sama

Odkaz ke komentáři
  • 6 months later...

Často kladené dotazy

Závada P2002: Co může znamenat?

Nejdříve se mi rozsvítila kontrolka motoru, načetl jsem to a zobrazila se závada P2002. Diferenciální tlak byl v pořádku (0,1-0,2), takže jsem závadu smazal a neřešil. Za pár dní se mi opět rozsvítila kontrolka, a závada P2002. Důkladně jsem se na to podíval a zjistil, že byla přehořelá hadička DPF do snímače diferenciálního tlaku.

Chybový kód P2002 u VW Passat, Golf, Touareg, Touran?

Chybová hláška P2002 (nejen) u koncernu Volkswagen značí problém s DPF. Pro hlubší analýzu je třeba napojit auto na diagnostiku a zjistit přesné znění chybové hlášky.

P2002 Zachycovač částic-účinnost pod prahovou hodnotou (1. řada válců)

Přes diagnostiku proveďte regeneraci. Ta Vám řekne více.

P2002 Částicový filtr vznětového motoru, efektivita pod prahovou hodnotou - přítomen

Podle zkušeností řidičů na diskuzních fórech je nutné objednat nový snímač diferenčního tlaku.
Odkaz ke komentáři
  • 1 year later...

Mám sharana rok 2007 2.0tdi 103kw brt... dělal sem tet celou go motoru,dal i nový dpf filtr a mám už na dpf ujeto cca 6000km,motor mám čiplí na 116 kW, do teť sem nezpozoroval že by se mi udělala regenerace dpf filtru... nejezdím na spotřebu, takže auto i pěkně proženu a užívám si že to pěkně táhne za plynem ...tak mám trochu obavy aby vše fungovalo jak má,těm motor mě stál už dost peněz 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo je online   0 Registrovaných uživatelů, 0 Anonymních, 11 Návštěvníků Zobrazit úplný seznam

    • Žádní registrovaní uživatelé nejsou momentálně online.
×
×
  • Vytvořit...