Přejít na obsah

Nastavení hodin / Náprava lupe u Tourana

Doporučené příspěvky

Ahoj,

Prosím o pád rad ohledně mého auta - VW Touran 2006 1.9 TDI:

Auto vlastním krátce (cca týden), je dovezené z Německa a už teď vím, že to bude můj mazel. Mám všeobecně rád auta, líbí se mi samozřejmě i silné mašiny z USA (Camaro, Mustang, Hemi, Charger atd.), ale německá kvalita je německá kvalita. Jsem napůl modelář/stavař a design jsem si vždycky tvořil sám a dokud nebyl výsledek ke spokojenosti hlavně mně a okolí, tak jsem nepolevil a ani u Tourana nepolevím. 

Dříve jsem měl Škodu Fabii 1.4 - 16V, což je napůl Němec a mnoho drobností jsem si upravoval sám - elektrony přelakoval na černo se stříbrnými lemy, řadící páka z kuličkového ložiska vlastní výroby, mlhovky, podsvícení v prostoru pedálů atd. Ovšem s narozením naší malé dcery jsem uvažoval o změně na větší auto a protože jsem používal téměř všechny druhy Volkswagenů pracovně, oblíbil jsem si právě Tourana. Má velký prostor uvnitř, spoustu vychytávek, přihrádek a šuplíků, Má silný motor, slušnou spotřebu a je perfektní pro mé Outdoorové kempování a výlety do přírody s rodinkou. Časem si možná pořídím 4x4 Touarega, ale to je zatím hudba budoucnosti...

U Tourana jsem rozhozený ze 2 věcí:

1) nejde mi za boha nastavit hodiny na displeji mezi budíkama - jsou tam jen dvě malé špejle a s těma mi to moc nešlo - u Fábie byla jedna špejle a tou to šlo točením doprava a doleva. Auto je z Německa a má originál rádio - tam jsem zkoušel nastavit hodiny taky, ale v menu "nastavení hodin" je ZMĚNA ČASU a ZMĚNA 24/12 H, ale ani jedno není vysvíceno a nedá se na to najet pomocí ovládání rádia. Je to nějak zablokované?

2) při malé rychlosti a vytočení volantu na "plný rejd" doprava nebo doleva mi v nápravě trochu "lupe" - co by to mohlo být?? kamarád mi říkal že by to mohly být čepy, ale ty by spíše chrastily ne? a asi by to dělalo i na místě... nebo ne? 

prosím o radu

díky

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit