Přejít na obsah

Jakého Tourana pro rodinu?


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

chci se zeptat. Chci pořizovat rodinné auto a po dlouhém porovnávání se přikláním k VW Touran v 7mi místném provedení. Mělo by to být auto do 200 000Kč. Ale nemám vůbec zkušenosti s nákupem z druhé ruky, tak se snažím zjsitit co nejíce infa ještě před samotným hledáním a nákupem. Rád bych model 2011 připadně novější, ale u Touranů pod 200 000Kč jsou nájezdy 200 tisíc a víc Km. Taky jsem se dočetl, že ne všechny motorizace jsou u různých roků výroby dobré. Co se týče manál vs automat tak to mi asi jedno. Dokázal by mi někdo poradit, co chtít a na co si naopak dát pozor. Na google je spoustu rad, ale rád bych něco cíleně na tento konkrétní model. Díky

Odkaz ke komentáři

No pokud máš limit 200 tak prostě musíš počítat s nájezdem přes 200 ne li přes 250... Doporučuji koukat po nafte 2.0 TDI 103kw za me nejlepší motor v tyhle generaci... Po nájezdu 200 bych jediný co zkusil vyzjistit jestli byla dělaná spojka s dvouhmotou to by mohl být jedinej větší finanční problém jinak obecně servis předpokládám že lidi dělaj tak by němé být problém

Odkaz ke komentáři

Já radím ještě rok počkat, pošetřit, případně si trochu půjčit a koupit Touran II (5T1) vyráběný tuším od r. 2016. 1,6 TDI 85 kw r.v 2018 najeto 65 000 se dá na mobile.de sehnat za 400 000. jezdí za cca 5l/100km.  Je to Jiné auto než starý typ, prostor pro posádku je o 15 cm delší. V základu má spoustu užitečných pomocníků adaptivní tempomat a front asist s automatem nemá chybu. Na křižovatce za autem sám zastaví a zase se rozjede, když se rozjede ten před námi. Udržuje odstup od vozidla vpředu (1,5-3s) Na tu částku si člověk sice musí zvyknout, není to nahned, ale takové auto se nekupuje na 3 roky, opravy na autě s 200 000 km taky budou něco stát a když si ho 15 let necháš, nebudeš litovat. Pojistit se dá za 6500,- ročně havarijní + povinné a myslím, že u tohoto motoru nehrozí velké výdaje. Nemá vyvažovací hřídel, nemá dvouhmotový setrvačník, vstřikovací tryska a se dá repasovat za 4000,-  Filtr pevných částic za 5000,- turbo taky tak (vydrží to ale min 300 0000km)  a močovina Adblue vystačí na 10000 km za 100 kč.  

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
×
×
  • Vytvořit...