Přejít na obsah

Dílenská příručka (Jak na to) PDF 

Doporučené příspěvky

346 stran a 43 Mb je velká dílenská příručka Jak na to o VW Transporter, VW Caravelle, VW Multivan a VW California. Údržba a opravy automobilů. Najdete zde vše podrobně o:

Motoru, zapalovacích svíčkách, mazání, chlazení motoru, zapalování, palivové soustavě, vstřikování zařízení zážehových motorů, zadní nápravě, řízení, brzdách, geometrii řízení, výfukové soustavě, spojce, vstřikování zařízení vznětových motorů, brzdách, kolech, pneumatikách, přední nápravě, karoserii, topení, elektrické soustavě, osvětlení, přístrojích, stěračích, péče o vozidlo, nouzové startování motoru i schémata zapojení.

Ke stažení je zdarma pod obrázkem

VW Transporter dílenská příručka jak na to.jpg

Dílenská příručka VW Transporter T4 Jak na to.pdf

Odkaz ke komentáři
  • 3 years later...

Zdravím a děkuji! Mám papírovou verzi vydanou v roce 2013 a zajímalo mě jak moc se tohle "rozšířené" vydání z roku 2004 liší. Zatím jsem přišel na to, že obsahuje naprosto stejné a nepochopitelné chyby jako to moje . Divím se, že se si někdo nedal tu práci a chyby do očí bijící neopravil.  S touhle příručkou je to podobné jako s navigací. Není dobré brát jí doslova a řídit se podle toho co je v ní uvedeno.

Příklad (str.169) :

"Brzdový buben - demontáž a montáž

-U stojícího vozidla uvolníme šrouby předních kol

-Označíme si barvou polohu ráfku kola vzhledem k náboji....

- Vozidlo zvedneme vpředu, sundáme zadní kolo."

No, co na to říci?

Stejně jako nepřesné označení dílů kdy v eplozivním schématu funkčního celku na straně 168 (brzda zadního kola) najdeme u přídržné pružiny čelistí popis "vodící pružina" a na straně 170 kde je popisována demontáž brzdových čelistí se dozvíme, že "Misku vratné pružiny pevně uchopíme hasákem a otočíme o 90 stupňů (1/4 otáčky"

Je vidět, že tady někdo asi ani nerozezná hasák od sikovek, které jsou na snímku nakresleny 😅. A věřím, že v té knize bude takových "perel" více".

Odkaz ke komentáři

Jak tu knihu procházím zjišťuji, že v ní není zdaleka všechno. Třeba kapitola Výfuková soustava uvádí rozkresy jen pro čtyřválcové a pětiválcové zážehové a pětiválcové  vznětové motory kdy je rozkres omezen jen na TDI (ACV,AJT a AHY). O motoru AAB 2.4 se vůbec nezmiňuje. Dalš faul je  v případě demontáže chladiče kdy je znázorněn postup vyklopení chladičové stěny v případě dělené části nad nárazníkem. Ten kdo má nad předním nárazníkem kus v celku od blatníku k blatníku musí chvilku v knize pátrat než se dočte jak chladičovku snadno vyklopit a co pro to má udělat podle toho kdy bylo jeho auto vyrobené (str.188 Mřížka chladiče). Já mám třeba verzi od 9/94 (oblý roh pod směrovkou součástí blatníku) a to souvisí třeba i s blatníky. Ne na všech T4 jsou  přední blatníky šroubované tak jak je v knize uvedeno. Já je mám třeba bez šroubů a přivařené (bodované). Měli by tu knihu prostě předělat tak aby v ní bylo možné skutečně najít všechno o všech verzích vzhledem k roku výroby. Pokud dobře vidím nadpis říká, že je určena pro Transporter, Caravelle, Multivan,/California a rozpětí 9/1990 - 01/2003.

Odkaz ke komentáři
  • 3 months later...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit