Přejít na obsah

Svítí kontrolka AIRBAGU (oranžová/červená): Jak zhasnout?


Wolfsburg

Doporučené příspěvky

Co znamená kontrolka Airbagu?

Kontrolka symbolizující airbagy by měla po nastartování vždy sama zhasnout. Její rozsvícení je totiž většinou způsobeno dočasným výpadkem elektroniky, přičemž by airbagy měly být stále plně funkční. Svítící symbol také může indikovat, že ve voze jeden z airbagů chybí (například po dopravní nehodě, kdy airbag vystřelil a nebyl vyměněn za nový). Pokud tedy kontrolka nezhasne, v obou případech by měl řidič navštívit autorizovaný servis, kde odhalí příčinu závady a odstraní ji.

Jde pokračovat v jízdě?

ANO
 

Jak kontrolku Airbagu zhasnout?

Kontrolka nemá vliv na jízdu jako takovou, ale na bezpečnost pasažérů. Problém by měl být rychle řešen.

Symbol může také hlásit, že ve voze některý airbag chybí - například po nehodě, kdy vystřelil a nebyl nahrazen novým. Tato kontrolka obvykle po nastartování zhasíná samostatně.

Kontrolka airbagu jak zhasnout.png

Odkaz ke komentáři

Jak kontrolku zhasnout?

zapojit do obvodu elektrolytický kondenzátor, jeden vývod na drát, druhý do zásuvky. Je třeba dát na správnou polaritu. Vybitý kondenzátor se chová jako zkrat, nabitý jako rozpojený spínač. Horší je odhadnout jeho velikost. Teoreticky by to mělo jít podle vzorce tau = R*C, pro tvůj případ pak velikost kondíku C je udána C = t*I/39, kde t je doba ve vteřině a I je proud tekoucí skrz vodič. Možná budeš mít problém s vybíjením kondenzátoru a v případě že zapneš klíček rychle po předchozím zapnutí, tak se ti kontrolka nerozsvítí. Pak by bylo třeba připojit ještě ke kondenzátoru paralelně odpor který by ho vybíjel.

Jiná možnost je použití elektroniky a vyrobit časovač. Nechala by se lépe nastavit doba svícení, ale pro jeho sestavení je třeba rozumět problému.

Mimochodem kontrolka SRS:

Ukazuje na problém s airbagy. Písmena SRS znamenají Supplemental Restraint System a mohou být uvedena i na volantu či dalších místech, kde jsou airbagy. Může také indikovat, že ve voze některý airbag chybí, například po nehodě, kdy vystřelil a nebyl nahrazen novým. Tato kontrolka by měla po nastartování vždy zhasínat samostatně.

svítí kontrolka airbagu.jpg

Odkaz ke komentáři
  • 1 year later...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
×
×
  • Vytvořit...