Přejít na obsah

Front Assistent – Jak funguje?


Doporučené příspěvky

Zdravím, zajímala by mě informace ohledně Front asistenta. Máme Passat B8 , r.v. 2015 s tímto asistentem. Zajímalo by mě jak funguje?

Jediné co nám auto udělá pokud se přiblížíme k autu před námi, je to ze se objeví ikona mezi budíky na displeji (dvě auta a mezi tím je vykřičník).. víc nic .. je to v pořádku ?

Odkaz ke komentáři

U mě front assist upozorní na překážku jen když přede mnou auto má rozsvícená brzdová světla, většinou se směrovkou. Když nereaguji, tak auto zastaví. V jiných případech mě přijde, že to nefunguje.

Pokud vím front assist začne něco dělat až když se začnete moc přibližovat k jinému auto, jinak řečeno, nejdřív auto s vykřičníkem, pokud jste moc blízko tak velká červená ikona přes display a pokud ani tak nereagujete tak vám to auto zašlápne

Mě přijde, že front assist má limity daleko za tím co běžně člověk skousne. Taky jsem zkoušel nějak zjistit, kdy zabírá, ale vždy jsem začal brzdit radši dám. 

Už několikrát mi dost pomohl a musím přiznat, že to, že včas nezareaguji odhalí dokonale. 2 příklady, kdy jsem se s tím setkal:

  1. na dálnici někdo před námi začal brzdit (až zablokoval brzdy) Passat B8 přitáhl pásy, dovřel okna a začal brzdit (k tomu ještě natlakoval brzdový pedál pro vyšší brzdný účinek. Bez něj by to nebylo moc pěkné.
  2. na senzor se mi přilepil hliníkový pytlík od chipsů, který vzlétl od auta přede mnou a dělo se to samé co v 1) bodě 
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
×
×
  • Vytvořit...