Přejít na obsah

Chiptunin: Zvýšení výkonu - snížení spotřeby?


Mirek

Doporučené příspěvky

Hezkou neděli,

chci se vás zeptat, na jednu takovou věc, které mě vždycky hlodá mysl. Každá firma, která děla chiptuning, tak uvádí, že se se zvýšením výkonu, sníží spotřebu. Jednak by mě zajímalo, jak je to možné, a taky, jestli je tady někdo, kdo s tím má zkušenost a o kolik to případnou spotřebu teda snižuje.

Díky moc za odpověď! 

Odkaz ke komentáři

Záleží jak moc tomu budeš dávat napít. . 😂😂Ale je pravda že na dálku 4.7 v průměru u PD 96 KW s 6 kvalt a úprava na 118 ale když se budeš chtít projet tak klidně i 12 litrů na 100 km.

Měl jsem 2.0 TDI 103 kW 6 kvalt 2011 CFHC Chip na 136 kW. Spotřeba byla 4,6 /4,7 litru na 100 km v průměru

Odkaz ke komentáři

Výkon se zvýší znatelně a spotřeba opravdu klesne. Není to nic výrazného v průměru pár decek.

 spotřeba trošku spadne ale určitě ne o nějakých 20 procent jak spoustu firem tvrdí..já to chápu tak že se prostě předělá palivová mapa a tudíž to vypouští víc sraček a proto to možná bude méně žrát

Odkaz ke komentáři

To je subjektivní, většina z nich sází na to že když máš větší výkon budeš tomu méně nakládat a pak ti padne spotřeba ale když tomu budeš sázet tak se snížením moc nepočítej protože víc koní víc spapá.

Spotřeba klesne pouze v okamžicích, kdy bys bez čipu musel podřadit a s čipem tě ten motor utáhne bez podřazení.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo je online   0 Registrovaných uživatelů, 0 Anonymních, 6 Návštěvníků Zobrazit úplný seznam

    • Žádní registrovaní uživatelé nejsou momentálně online.
×
×
  • Vytvořit...